Close

Dr Sandra Trzcińska

Twórca koncepcji KTS®

Specjalista w dziedzinie fizjoterapii. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach wydziału Fizjoterapii. Kierownik Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Pierwszy w Polsce Master of Lyon method – zgodnej z wytycznymi SOSORT metody leczenia pacjentów ze skolioza. W kompleksowym podejściu  do zawodu fizjoterapeuty łączy zarówno aspekty praktyczne jako certyfikowany terapeuta  licznych szkoleń, jak i  merytoryczno – naukowe zdobyte jako wykładowca-asystent kinezyterapii i terapii manualnej  Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autor monografii: Nowoczesna diagnostyka skolioz.

Wieloletni Kierownik Fizjoterapii i poradni komercyjnej Ośrodka Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży w Chylicach Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie – Jeziornie. Prelegent wielu konferencji, warsztatów dotyczących leczenia wad postawy i skolioz. Członek Komisji Naukowych Konferencji oraz autor licznych artykułów naukowych z zakresu diagnostyki i leczenia skolioz. 

 

Ukończyła szereg szkoleń: leczenie skolioz metodą FED i Lehnert – Schroth, McKenzie, PNF, Kinesiology Taping, diagnostyka różnicowa, diagnostyka obrazowa RTG i MR, a także terapia manualna Schmeitzky i Kaltenborna- Evjentha, metoda strukturalnej osteopatii i chiropraktyki dr Ackermanna. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce ukończyła szkolenie z zakresu USG 3D kręgosłupa. Otrzymała nagrodę za osobisty wkład na rzecz ochrony zdrowia przyznana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.