Metoda FED - Najnowsza i najskuteczniejsza metoda leczenia skolioz
i wad postawy! Trójwymiarowe badanie kręgosłupa systemem ZEBRIS!

    >> czytaj więcej...

Sandra Kałczew - założyciel orto kinesis. Jedna z pierwszych osób w Polsce wdrażających koncepcje leczenia skolioz i wad postawy metodą FED. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Fizjoterapii. W kompleksowym podejściu do zawodu fizjoterapeuty łączy zarówno aspekty praktyczne jako certyfikowany terapeuta licznych kursów i szkoleń w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, jak
i merytoryczno - naukowe zdobyte jako wykładowca kinezyterapii i terapii manualnej na Sląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.
Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika ds Rehabilitacji Ośrodka Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Modzieży w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji - ""STOCER" w Konstancinie - Jeziornie, gdzie specjalizuje się w leczeniu skolioz i wad postawy dzieci i młodzieży.

Nasza firma opiera swoje działanie na Systemie Obiektywnej Rehabilitacji Skolioz - SORS.
Jest to nowa koncepcja leczenia skolioz i wad postawy polegająca na aktualnej weryfikacji dobranego programu rehabilitacji, obejmująca precyzyjne badanie dziecka przed, w czasie i po terapii w połączeniu z najnowszymi metodami fizjoterapeutycznymi.

Naszym celem jest uzyskanie lepszego efektu rehabilitacji poprzez wysegregowanie ćwiczeń i technik z najnowszych metod usprawniania fizjoterapeutycznego, które mają najkorzystniejszy wpływ na zatrzymanie progresji i korekcje skrzywienia.
Szczegółowe badanie fizjoterapeutyczne z wykorzystaniem systemu Zebris pozwala na nieszkodliwą i bardzo precyzyjną ocenę sylwetki dziecka w trzech płaszczyznach.
Nie można zapomnieć o tym, że skolioza definiowana jako boczne skrzywienie kręgosłupa jest jednak deformacją trójpłaszczyznową. Mamy więc możliwość dokładnej, aktualnej oceny sylwetki dziecka oraz dobranych ćwiczeń, a tym samym poprowadzenia procesu rehabilitacji znacznie efektywniej.

  Podstawą naszego postępowania w procesie leczenia są:
 • metoda FED - najnowsza metoda leczenia skolioz i wad postawy
 • precyzyjna, nieszkodliwa, z możliwością wielokrotnego stosowania - trójpłaszczyznowa diagnostyka kręgosłupa systemem Zebris
 • nowa koncepcja leczenia skolioz i wad postawy - SORS
 • zastosowanie najnowszych metod i koncepcji fizjoterapeutycznych
 • wyspecjalizowana kadra z dużym doświadczeniem w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji
 • audiowizualne zastępcze sprzężenie zwrotne metody biofeed back - służące edukacji dziecka w poprawności wykonywania ćwiczeń
 • indywidualne podejście do pacjenta
 • pełna dokumentacja dziecka
 • kompleksowa edukacja w zakresie programu rehabilitacji
 • weryfikacja dobranego programu leczenia
 • długoterminowa kontrola schorzenia dziecka